Vitamin Takviyesi Piyasası 2020 Yılına Kadar 60 Milyar Dolara Çıkacak

Vitamin Takviyesi Piyasası 2020 Yılına Kadar 60 Milyar Dolara Çıkacak

Takviye piyasasında tam bir patlama yaşanıyor. Yeni bir rapor ile küresel piyasanın bundan yalnızca 3 yıl sonra 59,6 milyara yükseleceği tahmininde bulunuluyor. Peki, takviye endüstrisinde böyle bir büyüme yaşanmasının sebebi nedir? Eğitim.

Son birkaç yılda, yapılan bilimsel araştırmalar, yetersiz beslenme ve egzersiz eksikliğinin sağlığımıza hiç de iyi gelmediğini göstermektedir. Vitamin ve takviyeler, beslenme yetersizliğinin ve genel hareketsizliğin olumsuz etkilerini mazur göstermezken kendi başımıza gideremediğimiz beslenme boşluklarını doldurmaya yardımcı olurlar.

D Vitaminini örnek olarak ele alalım. D Vitamini eksikliği bebekleri, ergenleri, yetişkinleri ve yaşlıları etkiler. Bu besin maddesi, kalsiyumun sağlıklı kemikler için emilimi ve güçlü gelişim açısından çok önemlidir. D Vitamini hastalık direncinde, depresyonla savaşmada ve kilo kaybı durumunda da yardımcı görevi görür. Kimi zaman gün ışığı vitamini olarak da anılır; cildimiz güneşe maruz kaldığında vücudumuz doğal olarak D Vitamini üretmektedir. Nesiller önce, günlerin çoğunun açık alanda çalışarak geçirildiği zamanlarda insanlar, beslenme şekilleri ve güneşe maruz kalmaları nedeniyle yeterli D Vitaminini alıyorlardı. Şimdiki ortalama yaşam stilinde ise kapalı alanda çok fazla zaman geçiriyor ve yeterli seviyelerde D vitamini içeren doğru gıdalar tüketemiyoruz; bu da D Vitamini eksikliğinde ve D Vitamini takviyelerinin satışlarında artışa neden oluyor.

D Vitamini, yakında 60 milyar doları bulacak olan endüstriyi meydana getiren çok sayıdaki segmentten yalnızca biri. Multi-vitaminlerin, B Vitamininin, C Vitamininin ve Omega-3 balık yağlarının satışı da bu büyümeye katkıda bulunmaktadır. Ve bu gibi sayılara bakarak siz de kardan nasıl pay edinebileceğinizi merak ediyor olmalısınız. Harekete geçmenizin çok sayıda farklı yolu var ancak bunlardan en kolayı, tanınmış besin takviyesi şirketlerinden birinin distribütörü olmak. Temelleri önceden kurulmuş bir şirketin distribütörü olarak vaktinizi yeni bir marka oluşturmak yerine satılan ürünlere odaklanmaya ayırabilirsiniz. Kyäni size bu fırsatı sunar. Bununla ilgili ayrıntılı bilgi için www.Kyäni.com adresini ziyaret ediniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *