Olive Alt Tona Uygun Cilt Bakımı

Olive Alt Tona Uygun Cilt Bakımı

Bunu duymak sizi şaşırtabilir, ama farklı ten renklerinin belirli cilt sorunları yaşamaya meyilli olduğunu biliyor muydunuz? Olive alt tonlu cilt, düzgün bakım yapıldığında yıl boyu görebileceğiniz doğal bir ışıltıya sahiptir. İşte altın gibi parlayan sağlıklı bir cilt elde etmeniz için bazı ipuçları ve tavsiyeler.

Cildi Ölü Hücrelerden Arındırma

Sağlıklı bir cilt için yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biri mükemmel bir arındırıcı bulmaktır. Brezilya’da bazı insanlar kum yardımıyla sağlıklı bir cilde kavuştuğunu söylüyor. Kum hem doğal bir arındırıcı, hem de selülit görünümünü azaltmaya yardımcı bir faktördür. Kumla aynı yapıda olan ve ölü deriyi fiziksel olarak kolayca gideren iyi arındırıcılar bulunmaktadır. Hem fiziksel hem de kimyasal arındırma sağlayan daha iyi arındırıcılar da vardır. Mümkün olduğunca çok ölü deriden kurtulmak için bu tür arındırıcıları tercih edin. Daha doğal bir arındırıcı denemek istiyorsanız Şilililerin kullandığı yöntemi deneyin. Şili’deki insanlar, siyah üzümün cilde ışıltı kazandırdığı kanıtlanmış antioksidanlar içerdiğini belirtiyor. Birkaç siyah üzümü ezip 2 yemek kaşığı kahverengi şeker ilave ederek bir macun elde edebilirsiniz. Bu macunu nazikçe yüzünüze yedirin ve 10 dakika sonra yıkayarak çıkarın.

Salisilik Asit
Özellikle T-bölgesinde daha yağlı bir cilde sahipseniz içerisinde salisilik asit bulunan bir temizleyici kullanmayı deneyin. Bu kimyasal madde, cildi nazikçe kurutarak akneye sebep olan yağın giderilmesinden sorumludur. Ancak bu temizleyiciyi kullanırken dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Cildinizi sağlıklı ve nemli kalması için düzenli olarak nemlendirdiğinizden emin olmalısınız. Aksi takdirde farklı cilt sorunları yaşamaya başlayabilirsiniz.

Su

Çoğunlukla göz ardı edilen bir cilt bakım sırrı da sudur. Her gün düzenli olarak sağlıklı miktarda su tüketerek son derece sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Su, bir yandan cildinizi nemlendirirken diğer yandan vücudunuzdan ve cildinizden toksinlerin atılmasını sağlar. Sağlıklı miktarda su tüketmenin yanı sıra, sağlıklı bir beslenme düzenine de sahip olmak gerekir. Çok fazla karbonhidrat, yağ veya şeker tükettiğimizde yaptığımız bu kötü seçimler sadece kilomuz veya bağırsaklarımızın sağlığını değil, çok daha fazlasını etkiler. Kötü beslenme alışkanları sonucu oluşan sağlık problemleri çoğu zaman cildimizde kendini gösterir.

Gece Bakım Rutini

Bir başka ipucu, makyajınızı çıkarmadan uyumamaktadır. Herkesçe bilinen bir bilgi gibi görünse de uyumadan önce makyajınızı çıkarmak ve yüzünüzü gözenekleri derinlemesine arındıran bir temizleyiciyle yıkamak büyük bir fark yaratır. Ek olarak, yatmadan önce nemlendirici tonik ve yoğun bir gece kremi uygulayın. Siz dinlenirken bu ürünler, gün boyu maruz kaldıkları sebebiyle yorulan cildinizi onaracak ve nemlendirecektir. Bu rutin; pürüzsüz, temiz, sağlıklı ve ışıltılı bir cilde kavuşmak için en iyi sırlardan biridir. Kolombiyalı kadınlar ezilmiş çilek, yoğurt ve baldan yüz maskesi yaparlar. Bunu 20 dakika boyunca yüzlerine uygular, yıkadıktan sonra ciltlerinin anında daha parlak bir ışıltıya kavuştuğunu iddia ederler. Her akşam çilek ezmek için vakit bulamıyorsanız daha kolay gece bakım rutinleri mevcuttur. Obagi, Fleuresse veya Lancome gibi cilt bakım sistemleri önerilebilecekler arasındadır.

Egzersiz Yapmak

Sağlıklı bir cilt için egzersiz yapmak da çok önemlidir. Verimli bir egzersizle terlersiniz, bunun sonucunda gözenekleriniz açılır ve içindekiler dışarı atılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus teri yıkamak; cildinizi, özellikle de yüzünüzü temizlemek, ardından ise cildinizin sağlıklı ve nemli kalması için nemlendirici sürmektir.

Siz de olive alt tonlu tene sahipseniz bu ipuçlarını bir deneyin ve farkı kendiniz görün.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *