Kyani’nin Sahibi Kimdir?

Kyani’nin Sahibi Kimdir?

Artık 10 yılı geride bırakmış bir şirket olan Kyani, MLM dünyasında hala yeni sayılır. Kendim de dahil olmak üzere çok sayıda kişinin Kyani’yi daha önce duyduğunu söyleyemem. İnternette de şirket hakkında pek fazla bilgi bulunmuyor. Şirketin sahibinin kim olduğunu ve hikayesini öğrenmek için biraz araştırma yapmak istedim. Umarım bu bilgiler ışığında başkaları, Kyani’nin onlar için uygun MLM olup olmadığına karar verebilir.

Misyonu nedir?

Kyani’nin ana ürün grupları “sağlıklı yaşam ve fırsat sağlayarak umut olmak, daha iyi bir yaşam sözü vermek” şeklinde belirledikleri misyon etrafında toplanmıştır. Sağlıklı yaşam ve fırsat ifadesinin, vitaminler ve para demenin daha kibar bir yolu olduğu aşikar. Ancak birçok hayır işi yürüttükleri için bunu göz ardı edebilirim.

Kyani’nin sahipleri kimdir?

Web sitelerinde şirket sahipleri için Vahşi Alaska Yaban Mersininin sağlığa faydaları üzerine bir şirket kurmak için toplanmış “kurucular” veya “bir grup arkadaş” gibi belirsiz ifadeler kullanılıyor. Bu yazılan doğru olsa da isimlerini göremiyoruz. Dışişleri Bakanlığı’nda yaptığım bazı araştırmalar sonucunda şirket sahiplerinin Kirk Hansen, Jim Hansen ve Carl Taylor olduğunu öğrendim. Her biri Doğu Idaho’da yıllardır çeşitli şirketlerin sahibi olan insanlar.

Kirk Hansen Kimdir?

Kyani Genel Başkanı olan iş adamı Kirk Hansen, çok kuşaklı bir aileden gelmektedir. Erken yaşlardan itibaren ailesinin petrol şirketinde çalışan Kirk, ticari kamyonlarla uzun mesafeli yakıt sevkiyatından sorumluydu. Kirk, petrol dağıtım işletmesinin başına geçerek şirketin büyümesini sağladı. Bu işletme günümüzde eyaletin en büyük şirketlerinden biridir (Conrad & Bischoff hakkında Google’da araştırma yaparak görebilirsiniz). Bundan sonra aile işletmesini; oteller, restoranlar ve gayrimenkul geliştirme yönünde genişletmeye odaklandı. Idaho işletme rehberinde arattığınızda, Kirk Hansen adının birçok işletmenin altında çıktığını görebilirsiniz.

Jim Hansen kimdir?

Jim Hansen, Kirk’ün kardeşidir. Kyani’nin Facebook gönderileri veya resimlerinde çok görünmediği için Jim’in hala petrol dağıtım işinde çalıştığını düşündüm. Conrad & Bischoff’un kurumsal ofisini arayarak Jim hakkında; genellikle ne zaman çalıştığı, şirketteki görevinin ne olduğu gibi sorular sordum. Görünüşe bakılırsa Jim için sıradan bir iş günü sabah saat 4’te başlıyormuş. Bu saatte, o gün yola çıkacak her bir yakıt sevkiyatını bizzat inceliyormuş. Hem her gün çalıştığını hem de sabah işe ilk gelen, akşamları da işten son çıkan kişinin o olduğunu duyduğumda etkilenmiştim. Bu görev ahlakı, yıllık satış oranlarını nasıl bu kadar artırdıklarını da açıklayabilir. Bir önceki sene yaklaşık 7,5 milyon litre olan yıllık yakıt satışları, bu sene inanılmaz bir şekilde yıllık yüz milyonlarca litreye çıkmıştır. Kyani nasıl bir büyüme sağladı kim bilir.

Carl Taylor kimdir?

Carl Taylor, Idaho’da bir patates çiftliği sahibidir. Aile çiftliğini tek bir çiftlik olmaktan çıkarıp ülkedeki en büyük patates işletmelerinden birine çevirmiştir. 12.000 hektardan büyük bir arazide yer alan çiftlikte kayda değer büyükbaş hayvancılık faaliyetleri de yürütülmektedir. Carl ve çiftliklerinin başarılı olmasının ana sebepleri iş ahlakı, arazi edinimi ve yenilikçi süreç teknolojileridir. Carl, patentli birçok zirai hasat ve ayıklama metotları dahi geliştirmiştir. Bir patates çiftçisinin yaban mersini ürünleri satan bir MLM şirketinde kurucu olması garip görünse de Kyani Potato Pak projesinin arkasında yatan fikir babasının Carl olduğu açıktır. Carl, şirketin yardım ve hayırseverlik kolu olan Kyani Caring Hands vasıtasıyla dünya çapında Potato Pak dağıtımı yapmaktadır. Carl’ın arazilerinde yetiştirilmiş patateslerden üretilen Kyani Potato Pak, içerisinde süt proteini ve 25’ten fazla vitamin bulunan, hazırlaması kolay bir kurutulmuş patates lapası paketidir. Bu patatesler dünyanın farklı yerlerinde yaşayan ve yeterli besin alamayan çocuklara dağıtılmaktadır. Son dönemlerde Kyani; Macaristan, Filipinler ve Dominik Cumhuriyeti gibi ülkelerde Kızılhaç ile ortak hareket etmektedir. Basın bültenine şu adresten ulaşabilirsiniz: https://news.kyani.com/en-us/hope-haiti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *